Školní jídelna

Kapacita školní kuchyně je 100 obědů. V letošním školním roce 2021/2022 se ve školní jídelně stravuje 48 dětí z MŠ , 39 dětí ze ZŠ a 15 zaměstnanců školy.

Vaříme zdravou,pestrou a vyváženou stravu. Nepoužíváme glutamáty a dochucovadla.Jídlo dochucujeme bylinkami -pažitkou,libečkem,petrželkou . Děti mají každý den k dispozici ovoce , zeleninu . K pití podáváme čaj, vodu s citronem, pomerančem,džus  nebo odšťavené ovoce a zeleninu.Pravidelně zařazujeme do jídelníčku  saláty z čerstvé zeleniny i ovoce. Omezujeme jídla sladká a smažená. Naopak preferujeme nové druhy příloh, jako např. kuskus, bulgur, cizrna. Zařadili jsme do jídelníčku nové pomazánky -z červené řepy,tofu,tvaroh s mrkví.Jogurty podáváme s chia semínky.Tuk v pomazánkách z části nahrazujeme tvarohem.Používáme mouky: cizrnovou,fazolovou, rýžovou a hrašku.

Samozřejmostí je dodržování spotřebního koše. Sledujte naši fotogalerii.

Podle vyhlášky 107/2005 musí každá školní jídelna dodržovat plnění tzv. spotřebního koše.

Co to vlastně spotřební koš je?

Je to porovnání doporučených dávek vybraných skupin potravin, které jsou dané vyhláškou, oproti skutečné spotřebě potravin na jídelně.Doporučené dávky potravin jsou stanoveny s ohledem na zdravou výživu, která je u školních dětí obzvlášť důležitá.

Druhy potravin, které jsou dány vyhláškou:

Druh potravin Tolerance dle vyhlášky
Maso 75 - 125%
Ryby 75 - 125%
Mléko 75 - 125%
Ml. výrobky 75 - 125%
Tuky volné max. 100%
Cukr volný max. 100%
Zelenina více než 75%
Ovoce více než 75%
Brambory 75 -  125%
Luštěniny více než 75%

Ve sloupci " Tolerance dle vyhlášky" je povolená procentuelní odchylka spotřeby potravin od doporučených dávek.

Jak plní spotřební koš naše školní jídelna, najdete  u vedoucí školního stravování.

Od 1.9.2015 se v naší jídelně platí obědy bezhotovostně  a to

- trvalým bankovním převodem z účtu -NE inkasem /POZOR ZMĚNA/!!!!!!

- číslo účtu školní jídelny:115-2144820277/0100. (jednotné pro ZŠ i MŠ)

Školné ve výši 300,- Kč měsíčně odesílejte trvalým bankovním příkazem vždy k 10. v měsíci na stejné číslo účtu.

Veškeré informace k jednotlivým platbám k doptání v kanceláři vedoucí stravování

PRACOVNÍ DOBA:

STŘEDA   12.00 - 14.00

Osobní schůzka v MŠ po předchozí telefonní domluvě. Děkuji.

mobil- 734 579 511