Předvelikonoční čas

S nástupem jara a blížícími se Velikonocemi jsme začali tvořit na velikonoční jarmark.

V pátek 8.4. proběhlo v naší družině pečení velikonočních perníčků. Děti připravené těsto samy rozválely a vykrájely veselé velikonoční motivy. Pečení jsme přenechali na paní kuchařku, které také děkujeme za připravení těsta.

Velikonoční tvoření

Březen - msíc knihy

V březnu – měsíci knihy jsme si zahráli na spisovatele a po skupinkách žáci vymýšleli vlastní knihu. Nejprve se domluvili na tématu a pak napsali příběh a namalovali obrázek. Na konci měsíce jsme si společně příběhy přečetli a ti, kteří se nepodíleli na psaní, se stali ilustrátory a k příběhu, který se jim nejvíc líbil nakreslili obrázek. Vyhrál příběh od Pepíka Kukačky a Štěpánka Vrány – 2 ZTRACENÍ KLUCI. Také jsme přivítali jaro a společně s mateřskou školou jsme roznesli po vsi jarní přáníčka.

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY

Zimní olympijské hry v družině

Ve stejném období, kdy probíhaly zimní olympijské hry v Pekingu, se konala zimní olympiáda v naší družině. V průběhu dvou týdnů jsme si povídali, tvořili, soutěžili a hráli hry k tomuto tématu. Nejprve děti vyrobily plakát naší družiny, olympijské pochodně, maskota. Zahrály si deskového hry – olympijské pexeso, dobble, přiřazování. Proběhl turnaj v curlingu. Největší akcí byla olympiáda v tělocvičně, kdy děti závodily v „běhu na lyžích, biatlonu, rychlobruslení, štafetě a skeletonu“. Na závěr akce proběhlo vyhodnocení, kde Ti nejlepší dostali odměny.

Vyhodnocení a vyhlášení nejlepších

Olympiáda v tělocvičně - běh na lyžích, biatlon, rychlobruslení

1 | 2 | 3 | 4 >>

Olympijské deskovky

Turnaj v curlingu

Soutěže ve skoku na lyžích

Příprava na olympiádu

1 | 2 | 3 | 4 >>
Advent jsme si s dětmi užili. Plnili jsme úkoly z adventního kalendáře, hráli si, zdobili perníčky. V úterý 21.12. jsme prožili hezké odpoledne při vánoční besídce. Začali jsme ji malou dílničkou, kdy si děti udělaly svícny. Pak už následovalo zpívání koled, popíjení vánočního punče a rozbalování dárků.

Vánoce v družině

Projekt TRENÉR

I v družině užíváme adventní a zimní čas

Svatomartinské tvoření a procházka po vsi

V družině jsme slavili Mezinárodní den zvířat povídáním a tvořením

Čarodějnice

V posledním dubnovém týdnu jsme se věnovali tématu Čarodějnic. V družině jsme vyráběli čarodějnice z různých materiálů, vymýšleli elixíry a lektvary. V pátek jsme na školní zahradě prošli čarodějnickou stezku a soutěžili. Děti luštily hádanky, plnily úkoly - cviky a tance s koštětem a soutěžily ve skákáni v pytli od brambor, hod bramborou do kotle nebo slalom na koštěti a hledaly zatoulané čarodějnické symboly. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli užít krásné čarodějnické odpoledne. 
 

Pálení čarodějnic