Přednáškový program "Život se psem"

24.11.2021 19:33

1. a 2. ročník

Ve středu 24. listopadu navštívila naši školu paní Marcela Zourková se svými čtyřnohými psími mazlíčky se jmény Orphee, Rozálie a Unicornia. Děti se nejen ptaly, ale také se dozvěděly, jak se o pejsky starat, jak je vycvičit a jakým povelům naučit. Z přednáškového programu už také umí rozeznat psa, který je vycvičený jako záchranář, asistenční pes, terapeutický nebo vodící – ten např. pomáhá nevidomým lidem. Všem se dopolední setkání se čtyřnohými mazlíčky moc líbil.

3. a 4. ročník

Ve středu 24.11. nás navštívila ve škole paní Zourková se svými čtyřnohými kamarády. Dověděli jsme se spoustu zajímavostí z psího života od narození štěňátka až po úmrtí. S pejsky jsme si mohli pohrát, vykartáčovat je. Zajímavé byly postřehy z aportování, ukázky poslušnosti zvířete i reakce na povely. K obtisku psí tlapky budeme v hodině výtvarné výchovy přidávat tu naši – obtisk ruky. Nakonec jsme se s pejsky vyfotografovali.