Edukativně stimulační skupinky

26.03.2019 20:56
    Edukativně stimulační skupiny jsou programem, který si klade za cíl komplexní a systematický rozvoj předškolních dětí. Snaží se v dětech probouzet zvídavost, pomáhá jim postupně zvykat si na cílenou práci, soustředit se na činnosti úkolového typu, pracovat a komunikovat v kolektivu, dodržovat pravidla atd.
     Program skupiny byl rozvržen do 10 lekcí. Každá lekce měla svou pravidelnou strukturu, jednotlivé činnosti se střídaly a navaovaly na sebe. Postupovalo se po krocích od jednoduššího ke složitějšímu, od snadnějšího k obtížnějšímu, od dílčího ke komplexnějšímu.
    Lekce začínali vždy včas.
    S dítětem byl vždy jeden z rodičů a to zpravidla ten, který s ním doma více pracuje. Na lekci se věnoval dítěti.
    V závěru každé lekce rodiče dostávali další náměty (zadané pracovní listy, doporučené hry). Je totiž velmi důležité, aby dítě dané oblasti procvičovalo i v domácím prostředí.
Děkujeme dětem i rodičům za účast.

 

 

—————

Zpět