Den se zvířátky

29.06.2021 12:10

Každý máme nějakého živého „mazlíčka“ o kterého se staráme, který je naším společníkem, spolubydlícím či kamarádem. 28.6. jsme měli možnost si jej přinést s sebou do školy. V pondělí se to od rána hemžilo ve škole kromě žáků spoustou živých bytostí z říše živočišné. Ve třídách poskakovali králíci, v kleci se honily bílé myšky, morčata prozkoumávala nové prostředí a vodní želva Oskar dokonce vylezla i z kyblíku. Housenky si pochutnávaly na čerstvých listech růží a pavouky, co nosí štěstí, jsme nechali raději v uzavřené nádobě.

Vítězství dne si odnášeli Pepík a Evička Kukačkovi. Jejich Jonášek – šnek africký nakladl přes 100 vajec a právě se líhli malí šnečci. Kdo by nechtěl mít takového „krasavce“ doma? A tak si žáci ze školy odnášeli plno pěkných zážitků a mnozí i právě se líhnoucí malé šnečky či vajíčka. O nezapomenutelné okamžiky jsme se podělili i s dětmi Sluníček a Šikulů naší MŠ.